Etusivu
Toiminta
Kalenteri
Toimitalo
Historiaa
Yhteystiedot
Linkit
Suviseurat 2009
Extranet



Yhdistyksen sähköisen varauskirjan katseluun pääsee Extranetin kautta. Varauskirjan katseluun tarvitaan tunnukset.



SEURAOHJELMA

Elokuu
La 23.08. perheleiri Hennalan srk-kodilla
Su 24.08. 16.00 seurat (yksi puhe)
La 30.08. Su 31.08. leiri ja myyjäiset Ahvenanmaalla (tark. myöhemmin)
Su 31.08. 16.00 seurat (yksi puhe)
Syyskuu
Ti 02.09. 12.00 Tiistaikerho
Ti 02.09. 17.30 Päiväkerho
Ke 03.09. 19.00 Ompeluseurat
Pe 05.09. 19.00 Naistenilta
La 06.09. 18.00 Avioparien ilta
Su 07.09. 11.30 Kotipyhäkoulu
Su 07.09. 16.00 Seurat
Ti 09.09. 17.30 Päiväkerho
To 11.09. 18.30 SRK:n lähetysseurat Lemun kirkko
Pe 12.09. 18.30 SRK:n lähetysseurat Piikkiön kirkko
Pe 12.09. 19.00 Raamattuluokka
La 13.09. 17.00 SRK:n lähetysseurat Ahvenanmaa
La 13.09. 19.00 Afrikka-ilta
Su 14.09. 11.30 Kotipyhäkoulu
Su 14.09. 12.00 SRK:n lähetysseurat Ahvenanmaa
Su 14.09. 16.00 Seurat
Ti 16.09. 17.30 Päiväkerho
Ke 17.09. 19.00 Aluekotiseurat
Ke 17.09. 19.00 ompeluseurat ry
Pe 19.09. 19.00 Raamattuluokka
La 20.09. TALKOOPÄIVÄ
La 20.09. 11.30 Lounais-Suomen lähetysalueen vuosipäivä Rauma
La 20.09. 19.00 Keskusteluilta
Su 21.09. 13.00 SEURAKUNTAPÄIVÄ, pyhäkouluseurat
Su 21.09. 14.00 Ruoka ja kahvi
Su 21.09. 15.00 SEURAKUNTAPÄIVÄ, alustus ja keskustelu
Ti 23.09. 17.30 Päiväkerho
Ke 24.09. 19.00 Ompeluseurat
Pe 26.09. 19.00 Raamattuluokka ja peli-ilta
La 27.09. 18.00 SADONKORJUUMYYJÄISET
Su 28.09. 11.30 Kotipyhäkoulu
Su 28.09. 16.00 Seurat
Ti 30.09. 17.30 Päiväkerho
Lokakuu
Ke 01.10. 19.00 Ompeluseurat
Pe 03.10. 19.00 Raamattuluokka kodeissa
La 04.10. Naisten retki Ahvenanmaalle?
La 04.10. 17.00 Seurat Ahvenanmaa
La 04.10. 19.00 Seurat
Su 05.10. 11.30 Kotipyhäkoulu
Su 05.10. 12.00 Seurat Ahvenanmaa
Su 05.10. 16.00 Seurat
Ti 07.10. 12.00 Tiistaikerho
Ti 07.10. 17.30 Päiväkerho
Ke 08.10. 19.00 Ompeluseurat
Pe 10.10. 19.00 Raamattuluokka
La 11.10. 18.00 SYYSSEURAT, ehtoollinen Turun tuomiokirkko
La 11.10. 19.30 Iltapala
La 11.10. 20.30 SYYSSSEURAT, puheenvuoro
Su 12.10. 13.00 SYYSSEURAT, pyhäkouluseurat
Su 12.10. 14.00 ruoka ja kahvi
Su 12.10. 15.00 SYYSSEURAT (kaksi puhetta)
Su 12.10. Kahvi
Su 12.10. 17.30 SYYSSEURAT (yksi puhe)
Ti 14.10. 17.30 Päiväkerho
Ke 15.10. 19.00 Aluekotiseurat
Ke 15.10. 19.00 Ompeluseurat ry
Pe 17.10. 18.00 Miestenilta
Pe 17.10. 19.00 Raamattuluokka
La 18.10. 19.00 Raamattupiiri
Su 19.10. 11.30 Kotipyhäkoulu
Su 19.10. 16.00 Seurat
Ti 21.10. 17.30 Päiväkerho
Ke 22.10. 19.00 Ompeluseurat
Pe 24.10. 19.00 Raamattuluokka ja peli-ilta
La 25.10. 19.00 Seurat
Su 26.10. 11.30 Kotipyhäkoulu
Su 26.10. 16.00 Opistoseurat
Ti 28.10. 17.30 Päiväkerho
Ke 29.10. 19.00 Ompeluseurat
Pe 31.10. 19.00 Rippikoulun kodinilta