Etusivu
Toiminta
Kalenteri
Toimitalo
Historiaa
Yhteystiedot
Linkit
Suviseurat 2009
Extranet



Yhdistyksen sähköisen varauskirjan katseluun pääsee Extranetin kautta. Varauskirjan katseluun tarvitaan tunnukset.



SEURAOHJELMA

Lokakuu
Pe 03.10. 18.30 Naisten ilta
Pe 03.10. 19.00 Raamattuluokka kodeissa
La 04.10. 17.00 Seurat Ahvenanmaa
La 04.10. 19.00 Seurat
Su 05.10. 11.30 Kotipyhäkoulu
Su 05.10. 12.00 Seurat Ahvenanmaa
Su 05.10. 16.00 Seurat
Ma 06.10. 18.00 Nuorten tutustumisilta
Ti 07.10. 12.00 Tiistaikerho
Ti 07.10. 17.30 Päiväkerho
Ke 08.10. 19.00 Ompeluseurat
Pe 10.10. 19.00 Raamattuluokka
La 11.10. 18.00 SYYSSEURAT, ehtoollinen Turun tuomiokirkko
La 11.10. 19.30 Iltapala
La 11.10. 20.30 SYYSSSEURAT, puheenvuoro
Su 12.10. 13.00 SYYSSEURAT, pyhäkouluseurat
Su 12.10. 14.00 ruoka ja kahvi
Su 12.10. 15.00 SYYSSEURAT (kaksi puhetta)
Su 12.10. Kahvi
Su 12.10. 17.30 SYYSSEURAT (yksi puhe)
Ti 14.10. 17.30 Päiväkerho
Ke 15.10. 19.00 Aluekotiseurat
Ke 15.10. 19.00 Ompeluseurat ry
Pe 17.10. 18.00 Miestenilta
Pe 17.10. 19.00 Raamattuluokka
La 18.10. 19.00 Raamattupiiri
Su 19.10. 11.30 Kotipyhäkoulu
Su 19.10. 16.00 Seurat
Ti 21.10. 17.30 Päiväkerho
Ke 22.10. 19.00 Ompeluseurat
Pe 24.10. 19.00 Raamattuluokka ja peli-ilta
La 25.10. 19.00 Seurat
Su 26.10. 11.30 Kotipyhäkoulu
Su 26.10. 16.00 Opistoseurat
Ti 28.10. 17.30 Päiväkerho
Ke 29.10. 19.00 Ompeluseurat
Pe 31.10. 19.00 Rippikoulun kodinilta
Marraskuu
La 01.11. 18.00 Pyhäinpäivän seurat ja laulutuokio (kirkko)
Su 02.11. 11.30 Kotipyhäkoulu
Su 02.11. 16.00 Seurat ja julkaisuilta
Ma 03.11. 18.30 SRK:n lähetysseurat Martinkirkko
Ti 04.11. 18.30 SRK:n lähetysseurat Piikkiön kirkko
Ke 05.11. 19.00 SRK:n lähetysseurat ry
Pe 07.11. 19.00 Raamattuluokka kodeissa
La 08.11. 17.00 SRK:n lähetysseurat Ahvenanmaa
La 08.11. 19.00 Seurat
Su 09.11. 11.30 Kotipyhäkoulu
Su 09.11. 12.00 SRK:n lähetysseurat Ahvenanmaa
Su 09.11. 16.00 Isänpäivän seurat
Ti 11.11. 17.30 Päiväkerho
Ke 12.11. 19.00 Aluekotiseurat
Ke 12.11. 19.00 Ompeluseurat ry
Pe 14.11. 19.00 Raamattuluokka
La 15.11. 19.00 Seurat
Su 16.11. 11.30 Kotipyhäkoulu
Su 16.11. 16.00 Seurat
Ti 18.11. 17.30 Päiväkerho
Ke 19.11. 19.00 Ompeluseurat
Pe 21.11. 19.00 Raamattuluokka
La 22.11. 19.00 Keskusteluilta
Su 23.11. 11.30 Kotipyhäkoulu
Su 23.11. 16.00 Seurat
Ti 25.11. 17.30 Päiväkerho
Ke 26.11. 19.00 Ompeluseurat
Pe 28.11. 19.00 Raamattuluokka
La 29.11. 17.00 Jouluruokailu
La 29.11. 18.30 Aikuisten joulujuhla
Su 30.11. 11.30 Kotipyhäkoulu
Su 30.11. 18.00 Iltakirkko ja joululauluilta Martinkirkko
Joulukuu
Ti 02.12. 17.30 Päiväkerho
Pe 05.12. 19.00 Raamattuluokka ja peli-ilta
Pe 05.12. 19.00 Nuorten joulujuhla
La 06.12. 16.00 Itsenäisyyspäivän juhla
La 06.12. 17.00 Seurat Ahvenanmaa
Su 07.12. 11.30 Kotipyhäkoulu
Su 07.12. 12.00 Seurat Ahvenanmaa
Su 07.12. 16.00 Seurat
Ti 09.12. 12.00 Tiistaikerhon joulujuhla
Ti.09.12. 17.30 Päiväkerho
Ke 10.12. 19.00 Aluekotiseurat
Ke 10.12. 19.00 Ompeluseurat ry
Pe 12.12. 19.00 Raamattuluokka kodeissa
La 13.12. 18.00 JOULUMYYJÄISET
Su 14.12. 16.00 JOULUJUHLA
Ke 17.12. 19.00 Ompeluseurat
Su 21.12. 16.00 Seurat
Pe 26.12. 16.00 Seurat (yksi puhe)
Su 28.12. 16.00 Seurat (yksi puhe)